net.compono.cz

Váš lokální poskytovatel internetové konektivity

Tarify pro soukromé osoby

V historii jsme nabízeli pouze jediný tarif, který zaručoval všem co možná největší rychlost. Ze začátku poskytoval 2mbs a postupně jsme za stejné peníze nabízeli vyšší a vyšší rychlosti, okolo roku 2012 jsme byli na 15mbs, v 2016 na 30mbps, v roce 2018 50mbps, v roce 2020 není problém mimo špičku využívat rychlosti až 100mbps...

Nicméně začali se objevovat hlasy zákazníků, kteří již takto vysoké rychlosti nejsou schopni využít (zejména pokud si přečtou nějakou tu poštu a probrouzdají pár stránek). Proto od poloviny roku 2012 nabízíme několik tarifů. Mezi tarify můžete libovolně bez jakýkoliv poplatků přecházet ve vašem nastavení v zákaznickém systému. Stávajícím zákazníkům byl automaticky přirazen tarif Naplno.

Název tarifu Cena
(včetně DPH 21%)
Parametry Vhodnost pro
Naplno 400 Kč minimální rychlost 10 Mb/s
+ přebytky v síti (běžně 30 až 100mbps)
Multimédia, youtube, stahování, hraní her, atd... Tento tarif umožňuje využívat symetickou linku až 100 Mb/s pokud jsou v síti rezervy (zejména v časných ranních hodinách a dopoledne). 
Ve špičce je maximálni rychlost omezena na 60mbps.

Základní 200 Kč rychlost 5 Mb/s, max 6mbps Prohlížení pošty, webových stránek, komunikátory
Základní tarif zejména pro méně zkušené uživatele internetu, kterým nevadí občas chvilinku počkat a nestahují filmy atd...
Víkendy 250 Kč Pátek 16:00 až Pondělí 8:00 jako tarif Naplno, zbytek týdne Základní Tarif speciálně vyvinutý pro chataře, o víkendu mají solidní připojení. V době mimo víkend pak jako tarif základní

  Detailní ceník a specifikace služby ke stažení zde.

  • Všechny tarify pro soukromé osoby jsou omezeny rozvodem v rámci jedné domácnosti.
  • Rychlost je garantována na kabelové připojce (pokud budete připojeni přes vlastní wifi přes několik zdí a budete mít špatný signál k vašemu AP, je jasné, že bude rychlost omezovat vaše zařízení)
  • Počet připojených počítačů není dále omezen.
  • Množství přenesených dat ani doba připojení není omezena.
  • Agregace je individuální u každého vysílače a neměla by přesáhnout 1:10
  • Ceník je platný od 1.6.2012 (ceny zůstavají stejné, rychlosti navyšujeme každým rokem, poslední aktualizace 1.1.2021)

 

Tarify pro firmy, školy, atd...

Máte-li zájem o připojení firmy, školy, obecního úřadu nebo jiných institucí, kde se používá více počítačů, je nutné zajistit garantovanou konektivitu a nebo sestavit individuální tarif, prosím kontaktujte nás. Tyto tarify se sestavují se zákazníkem vždy individuálně dle jeho potřeb.

 

Ceník za připojení:

Za instalaci (práci) se neplatí nic.

  • V případě bezdrátové varianty vyjde zařízení k připojení (typicky AP + kabel) cca na 1700 (záleži na konkrétních podmínkách instalace, délce kabelu atd...).
  • V případě připojení kabelem (zatím pouze v bytových domech v Kařezu) vychází cena v řádu několika stovek pouze za kabel.
  • V případě, že přecházíte od konkurence, leckdy neplatíte nic, neboť pokud používá konkurence stejnou technologii, stačí přetočit anténu na náš vysílač.

 V případě, že vám nestačí přivod internetu jedním ethernetovým kabelem, ale chcete rozvést po bytě ještě vlastní bezdrátovou síť, případně propojit více počítačů v domácnosti, je nutné počítat s nákupem dodatečných zařízení (AP - cca 550 Kč (interní wifi), Switch - cca 300 Kč (bez wifi, pouze více počítačů kabelem)

 

 
info@compono.cz
Compono s.r.o. (c) 2010-2018